Testeři se svým maxipsem otestovali účinky antiparazitního roztoku Frontline spot-on pro psy XL 40-60 kg. Jak to dopadlo?

image
otestováno
Počet recenzí
23
jak jste hodnotili
5
13x
4
7x
3
3x
2
1
doporučuje
87 %
Testováno v období
od 6. 6. 2021
do 15. 7. 2021

Frontline spot-on pro psy XL 40-60 kg  

Značkový antiparazitární roztok Frontline spot-on pro psy XL 40-60 kg  pro aplikaci na kůži. K ochraně psů před napadením blechami, klíšťaty.

Aplikovat na zvíře (psa nebo kočku), které se naposledy koupalo šampónem alespoň 2 dny před aplikací a nekoupat alespoň 2 dny po aplikaci. Přípravek aplikovat ideálně vždy v podvečer před uložením ke spánku, aby došlo k zaschnutí přípravku na kůži přes noc bez kontaktu s majitelem např. při hlazení. Zmoknutí a/nebo vstup zvířete do vody během měsíce by nemělo ovlivnit účinnost, pokud se tak stane max. 3x v měsíci. Koupání šampónem jednou za měsíc by také nemělo ovlivnit délku účinnosti.

POZOR: Přípravek usmrcuje min. 95% blech do 24 hod, po naskočení na ošetřené zvíře. V prostředí zamořeném vývojovými stadii blech v okolí ošetřeného zvířete může přetrvávat neustálý a trvalý problém s dalšími novými blechami, které na zvíře neustále skáčou. PROTO v tomto případě by se měla provést důkladná dezinsekce prostředí v okolí zvířat.Složení FRONTLINE SPOT ON DOG XL:

Fipronilum 0,402g, Butylhydroxyanisolum 0,804 mg, Butylhydroxytoluenum 0,402 mg, Ethanolum 0,402 ml, Excipient qsp 4,02 ml


Více informací k produktu najdete TADY.


Chcete se podívat na testovací výzvu v dílu „Eva testuje“? Archiv najdete na stránkách iprima.cz.


A pokud vás testování produktů baví, více testovacích výzev najdete na webu www.testuj.to.

Hodnocení
23
avatar
Veronika
Vzhledem k zvýšenému výskytu klíšťat jsem opatřila svého chlupáče spot on Frontline. Aplikace je snadná, druhý den již na srsti není nic vidět, bez zápachu. Před aplikací měl denně přisátých přes 10 klíšťat, po kapce jsem našla jedno, které do druhého dne bylo mrtvé, zaschlé.
klad Aplikace
klad Snížení množství klíšťat
klad Klíšťata se přisají a zaschnou až na psovi
avatar
Lenka
S Frontline spot-on pry psy XL jsem velmi spokojena. Jednoducha aplikace na jedno misto. Srst v miste aplikace ma nas vlcak bez znamky zmeny v den aplikace i pozdeji. Zadne kliste jsme u naseho pejska za dobu pusobeni Frontline nezaznamenali. Urcite bych primo tento pripravek doporucila.
klad Jednoducha aplikace
klad Bez starosti o vytahovani klíšťat
klad Bez vedlejsich ucinku
klad Dobre psy snasi
klad Nevim o nicem
příloha
avatar
Irena
Frontline jsme aplikovaly s dcerou naší Agi dne 30.6. tak, jak je uvedeno v návodu a na foto a budeme aplikovat v dalších měsících jak napsáno na krabičce. Klíště jsme našly dne 4.7.vytáhly dle návodu a další dne 8.7. od té doby zatím nic a přejeme si, aby další nebylo. Jinak žádné vedlejší účinky ani na kůži ani na chování psa jsme neviděly.
klad myslím, že to bude fungovat
klad myslím, že to chce čas
příloha příloha příloha příloha
avatar
Alena
Dobrý den , produkt byl aplikován na Brazilskou filu psa . Samotná aplikace proběhla v pohodě , žádné reakce ze strany psa , žádná reakce na kůži . Tři dny se ještě klíšťata přisávaly , častěji jsme je pozorovaly i nepřisáté běhat po srsti. Od 4 . dne jako když utne. Žádná klíšťata
klad Způsob aplikace
klad Nevím o ničem
příloha
avatar
Lenka
Používám pravidelně buď pipetku nebo obojek. Obojek je dražší, ale vystačí na celou sezonu, u pipetky obráceně. Zkusila jsem zaslaný vzorek, aplikovala ho asi před 14 dny - blechy, doufám, nikdy neměla (je to psa postelowa), zato klíšťata snad záměrně vyhledávala :-). Po aplikaci jsem neobjevila zatím ani jediné, takže za mě super účinnost. Komplexní hodnocení by to chtělo udělat znovu po sezóně...
klad jednoduchá aplikace
klad pes to dobře snáší, neškrábe se
klad vysoká účinnost
klad bude nutnost častějšího opakování
příloha
avatar
Adéla
Aplikace byla jednoduchá, srst po ní vypadala stejně jako obvykle, žádné změny jsem nezaznamenala. Párkrát se pes koupal v řece, během léta má po procházkách klíšťata poměrně často. Zatím v době testování jsem žádné lezoucí ani přisáté klíště neobjevila. Vzhledem k tomu, že jsme zatím vždy používali obojky proti klíšťatům a kapky jsem nikdy nepoužívala, zdál se mi návod k použití psaný poněkud komplikovaně. Uprednostnila bych více jasný návod k použití.
klad Funguje
klad Snadná aplikace
klad Pes se nemůže často koupat v řece
klad Složitý návod k použití
avatar
Dana
Přípravek proti klíšťatům a blechám je ve formě roztoku v pipetách, který jsem dle návodu aplikovala na psa. Kůže po aplikaci nebyla podrážděná, a srst se také nijak nezměnila. A to ani další dny. Lezoucí ani přisáté klíště jsem na psovi neobjevila. Avšak venčím hlavně v době, kdy je ještě chladno, tudíž jich tolik vylezlých není.
klad aplikace
klad Nic
avatar
Kamila
Přípravek Frontline jsme aplikovali na srst psa jen za hlavu nahoře na krku. Po aplikaci je srst v místě aplikace nezměněna. Klíšťata se na něm nacházely hlavně po procházce v lese, ale také někdy jen ze zahrady. Přisáté klíšťata, ale neměl. Produkt Frontline bych doporučila.
klad Aplikace
klad Dávkování
klad Balení
avatar
Nikola
obsahuje tři kapsle v balení. Je určen na ochranu před blechami, klíšťaty a pšenkami. Aplikuje se do zátylku přímo na kůži, a vytlačí se celá pipeta. Po aplikaci se rozvinula neurčitá mírně výrazná vůně chemikálie, která ale pejskovi nevadila. Pozor, nesmíte se místa po aplikaci několik hodin dotýkat. Já se omylem otřela, a pejskovi to bylo nepříjemné. Bylo hodně cítit chemikalii, která byla na ruce poměrně mastná. V místě aplikace měl po aplikaci mastné místo a vodička se sama roztáhla do stran, takže měl za krkem mastný pruh. Ten zmizel asi po dvou týdnech. Samozřejmě se musíte po aplikaci vyhýbat dešti. Klíště jsme mu našli asi po týdnu na prdelce, už bylo nasáté a živé. Poté jsme už klíště neobjevili. Přípravek bych doporučila tak půl na půl.
klad Snadný aplikator
klad Účinnost
klad Pejskovi nevadí vůně po aplikaci
klad Mastná srst
klad P použití je cítit chemikalie
klad Drží se na rukou pokud se omylem dotknete
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Marie
Použila jsem Frontline spot-on pro našeho hlídacího psa, který je 24h na zahradě. Trávu okolo domu sekáme, ale pozemek za domem ne. Znamená to, že máme opravdu velké zkušenosti s klíšťaty. Při nanášení mě příjemně překvapil fakt, že z pipety jsem dostal celý obsah. U jiných značek se stávalo, že jsem nebyla schopna vše dostat na pokožku psa. Je to dva týdny co jsem aplikovala Frontline. Kůže bez jakékoli známky zarudnutí, svědění apod. Zpozorovala jsem 2 lezoucí klíšťata, přisáté žádné. Doufamy že to tak zůstane :)
klad Snadná aplikace
klad Nenašla jsem
avatar
Sona
Aplikace u krátkosrstý psů je horší(Výmarský ohař krátkosrstý), jelikož se srst hůře rozdělí a po aplikaci zůstává látka z pipety na srsti a pes si ji může vytřít, proto se musí déle hlídat. Další den místo aplikace nebylo již poznat. Na psovi nebylo po aplikaci žádné přisáté klíště. Ale při pohybu v přírodě se na srsti občas klíšťata objevily. V porovnání s obojkem se jich však objevovalo méně. Pipetu bych doporučila !!!
klad Žádné přisáté klíště
klad Méně klíšťat na srsti při pohybu v prirodě
klad Horší aplikace u krátkosrstý psů
avatar
Lucie
Produkt Frontline spot-on pro psy se velmi lehce aplikuje, jelikož máte vše na krabičce jednoduše popsáno, takže super. Kůže psa po aplikaci se nezměnila, fenka byla po aplikaci také v klidu nedrbala si to místo aplikace a nijak se neošívala. A nakonec to nejdůležitější, žádná klíšťata jsme na fence nezpozorovali lézt ani přisáté, takže produkt můžu jen doporučit.
klad Rychlá a snadná aplikace
klad funkčnost
klad nic
klad Krátká doba funkčnosti
příloha
avatar
Tereza
Frontline spot-on se velice dobře aplikuje. Zvládl to i syn. Srst po aplikaci je bez problémů. Jsme více než týden v kempu kde je plno stromů a pes zatím naprosto bez klíšťat. Druhý pes má obojek proti klíšťatům a klíšťata jsme vytahovaly. Za mě Frontline opravdu funguje.
klad Snadná aplikace
klad Pes bez klíšťat
klad Žádné nejsou
příloha
avatar
Monika
Přípravek Frontline spot-on mohu doporučit všem, kdo chtějí pro své čtyřnohé mazlíčky to nejlepší. Způsob aplikace je velice snadný, na krabičce je názorně vysvětlen celý postup,takže není třeba hledat v příbalových informacích. Srst v místě aplikování zůstává beze změn i druhý a následující den. Přípravek byl otestován v náročném zarostlém terénu. Po návratu domů jsme sice našli jedno lezoucí klíště, ale přisáté nebylo ani jedno jediné. Na vycházky chodíme denně ( les, louka) a další dny jsme již neobjevili žádná klíšťata ani lezoucí ani přisátá.
klad Balení s instrukcemi na krabičce
klad Aplikaci zvládne i dítě
klad Opravdu to funguje a chrání mého psa
klad Nenašli jsme chyby
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Martina
Co se způsobu nanášení týče, je to velice snadné. Srst byla stále stejně barevná. Ani místo nebylo nijak změněné. Druhý den byla srst maličko mastná, ale minimálně. Jediné, co mi nevyhovovalo, byla účinnost. Bydlíme u lesa s klíšťat je tu opravdu velice hodně. A Sindy, tím jak má světlou srst, tak jsou na ní klíšťata vidět. Nejen, že stále po ní lezly, stejně jako dřív, ale i se přisávali stejně jako dřív. Možná i víc, jako kdyby je to přitahovalo. Takže sice super, ale jaksi nám to nezabralo.
klad Snadné nanášení
klad Tři pipetky v balení
klad Funkčnost
příloha příloha příloha
avatar
Zuzana
Ocenuji pekne baleni, uvnitr plastove pipety, ktere jdou jednoduse ulomit. Aplikace je velmi snadna, roztok nezapacha. Od doby aplikace kazdy den peclive kontroluji psa, zdali se neobjevi nejaka klistata a nic nenachazim. Jsem velmi spokojena a rozhodne mohu vyrobek doporucit.
klad Pekne baleni, prakticke pipety, nezapacha
klad Nenasla jsem zadne negativa
avatar
Kateřina
Frontline spot-on pro psy XL 40-60kg baleni obsahuje 3 samostatne pipetky. aplikace je velmi snadna. V miste aplikace byla srst jako by mastna,ale pouze chvilicku. Zadne zmeny jsme jinak nezaznamenali. Tri dny po aplikaci mel jedno prisate zive kliste, Po tydnu nemel uz pes ani jedno zive prisate kliste. Blechy problem nebyly.
klad snadna aplikace
klad nic
avatar
Lenka
Vyzkoušeli jsme Frontline spot - on pro XL psy poprvé a mohu jen doporučit. Náš pes ani nepostřehl že jsme mu nějaký přípravek aplikovali. Tedy aplikace úplně jednoduchá, nakapat ( v našem případě nalít) tekutinu přímo na kůži pejska. Pro tak velké plemeno je tekutiny více. Což znamenalo aplikovat na 2-3 místa za krkem. Možná bych uvítala menší množství tekutiny. Srst je po aplikaci mírně mastná. Co je ale nejdůležitější od aplikace tohoto přípravku náš pes neměl jediné klíště.
klad Snadná aplikace
klad Opravdu funguje
klad Množství tekutiny
avatar
Hana
Frontline spot-on pro psy velkých plemen (40 - 60 kg) jsme vyzkoušeli úplně poprvé. Doposud jsme chránili naši fenu slovenského čuvače jen antiparazitickými obojky, které ovšem fungovaly poměrně dobře. Začnu ale hezky popořádku - pro mě úplně senzační je už jen sama aplikace - při hlazení jednoduše aplikuji roztok a mám hotovo (doposud jsem byla zvyklá se psem bojovat a několikrát zkracovat či povolovat obojek, což je při váhovém rozdílu pár kil docela záběr, zvlášť když se mazlíček rozhodne, že je ten pravý čas na mazlení. Jsme velmi často u vody, takže nemusím přemýšlet, jestli obojek raději nesundat - v případě Frontline by nemělo vadit, tak uvidíme časem. Taktéž návštěvy lesa jsou u nás velmi časté a zatím po cca 10 dnech nenacházím žádného nezvaného klíštěcího návštěvníka v kožichu. S blechami zatím zkušenost nemáme. Prozatím jsem tedy velmi spokojená a nenašla jsem zatím žádná negativa.
klad snadná aplikace
klad odolnost vůči vodě
klad nic
avatar
Markéta
Aplikace roztoku byla velmi snadná a praktická pomocí malé pipetky. Srst psa v místě aplikace byla hned čistá, nebyla ulepená, jak tomu bylo u jiných komrčních přípravků. Pes se choval po aplikaci normálně. Výskyt klíšťat byl menší a klíšťata nebyla přisáta.
klad Jednoduchá aplikace
klad Neslepená srst
klad Normální chování psa
klad -
Zobrazit více recenzí