Napověděly Karty Majetkové dvojče testerkám, zda se umí správně starat o svůj majetek a co je pro ně nejdůležitější? 

image
otestováno
Počet recenzí
36
jak jste hodnotili
5
9x
4
10x
3
11x
2
4x
1
2x
doporučuje
53 %
Testováno v období
od 13. 6. 2021
do 4. 7. 2021

Karty Majetkové dvojče   

Majetek je to, o co se celý život staráme a co v jeho konci předáme příštím generacím. Jen málokdo dokáže pečovat o svůj celý majetek efektivně a s rozmyslem. Jen málokdo dokáže i jen pojmenovat všech 24 kategorií.  

Balíček 24 karet, z nichž každá představuje kategorii majetku, ti pomůže zamyslet se, jak by ses o svůj majetek mohl/a starat lépe. Jaký majetek je pro tebe nejdůležitější a proč? Je pro tebe majetek cílem nebo prostředkem? Umíš se starat správně o každou kategorii majetku? Dokážeš poskládat strukturu svého majetku, jak by měla vypadat za pět let? Tyto a řadu dalších podnětů si můžeš položit při práci s prvním reálným Majetkovým dvojčetem. 


Více informací najdete TADY.Chcete se podívat na testovací výzvu v dílu „Eva testuje“? Archiv najdete na stránkách iprima.cz.


A pokud vás testování produktů baví, více testovacích výzev najdete na webu www.testuj.to.

Hodnocení
36
avatar
Lenka
Karty mě na první pohled velmi zaujaly. Zpracování jiné, než na jaké je člověk zvyklý, pěkně vytvořené. Návod jsem četla několikrát, přijde mi psaný poměrně stroze, hráli jsme s rodinou. Možná nejsme zvyklí hrát více přemýšlející hry, tyto karty při hře nás příliš nezaujaly a spíše bych nedoporucila. Digitální verzi jsem nezkoušela
klad Velikost karet
klad Zpracovani
klad Záměr
klad Strohý navod
klad Obtížnost
avatar
Ingrida
Karty majetkové dvojče sú na prvý pohľad krásny nápad avšak, chýba ku kartám kvalitný a jasný návod, čo uberá na ich zaujímavosti. Žiaľ ich potenciál týmto mierne upadá. Čo chválim, je veľmi pekne prepracovaný dizajn. Graficky krásne spracovanie a zaujímavý nápad vystihujú karty majetkové dvojče, ale hra ešte potrebuje doladiť detaily.
klad Dizajn
klad Zaujímavý nápad
klad Kvalitné spracovanie
klad Slabý návod
příloha příloha příloha
avatar
Markéta
Karty umožňují uvědomit si, jak četné druhy majetku můžeme vlastnit a co všechno vlastně do majetku zahrnout. Některé věci bereme až moc samozřejmě a na lehkou váhu a přitom jsou ty nejpodstatnější v našem životě. Je moc příjemné, že kromě takovéhoto zamyšlení, jsou karty stylizovány jako běžné karty na prší, protože si je snadno zahrajeme i s dětmi a je příjemné slyšet jejich dotazy, co to ty akcie vlastně jsou a nenásilnou formou je tak vzdělávat v dnešním, v mnoha ohledech finančně nebezpečném a zrádném, světě. A také jim nastínit, jak důležité je myslet na budoucnost. Digitální verzi jsem nezkoušela.
klad Pěkné grafické zpracování
klad Zajímavá myšlenka
klad Návod pouze na internetu
klad Pro někoho až moc filosoficky zaměřené
avatar
Jiri
Karty celkem hezky zpracované, ocenil by jsme možnost aby to šlo smazat a přepsat třeba fixou. Oceňuji možnost využít i na jiné karetni hry, jen by jsem zapracoval na návodu je to hodně strohé a chce to lépe vysvětlit jak správně karty použít chvíli trvalo než jsem To pochopil. Dobrá je webová verze karet
klad Grafické zpracování
klad Možnost použít na jiné hry
klad Webová verze
klad Návod hodně strohý
klad Obal
příloha příloha
avatar
Jana
Nejdříve jsem se snažila ke kartám někde vyhledat návod, jak s nimi pracovat. Bohužel u samotných karet ani na stránkách www.protwin.cz, jsem návod, jak s papírovými kartami pracovat tak, abych si "vyložila", jak je pro mě nejlepší svůj majetek spravovat, případně investovat, nenašla. Karty mají na zadní straně mřížku k zapisování jednotlivých položek majetku, takže mohou sloužit jako ucelený přehled veškerého majetku. Také je u karet uvedeno, že je lze použít zároveň pro karetni hry jako prší, sedmu apod... což mi přijde úsměvné, že by si každý hráč při hře přečetl na zadní straně karty, jakým majetkem v jakých hodnotách přesně disponuji...:-)))
klad Snadné sestavení souhrnu vsech druhů majetku
klad Chybí návod
klad Pokud je použiji pro přehled majetku, tezko už s nimi budu hrát karetní hry...
příloha
avatar
Markéta
Pro mě je v životě nejdůležitější určitá skupina karet, druhů majetku. V kategoriích majetku by mohly být ještě podkategorie. Karty určitě rozšíří obzor co všechno do majetku patří a zamyslíte se co vše máte a celkově nad svým majetkem. Fyzické, hmatatelné karty jsou určitě skvelé i pro děti. Uvítala bych možnost přepisovatelného povrchu karet. Karty udělaly radost.
klad Pěkné karty, užitečné k zamyšlení
klad Doporučuji všem věkovým kategoriím
klad Nic
příloha příloha
avatar
Hana
výborný společník a perfektní hra pro společné hraní s dětmi nebo přáteli u skleničky vína. Jednak možnost více her - přší, mariáš,sedna atd. , jednak výborný poradce pro správu majetku, investování, vedení účtu. Další vsuper rada je jak naplánovat, jaký majetek budeš spravovat za 5 let
klad super
klad možnost hrát nekonečnou řadu her
klad žádný zápor nevidím
avatar
Michaela
Pokrok proti předchozí sadě karet je parádní, je vidět že došlo k realizaci podnětů, které padly v předchozím 'běhu' :-). Dávám palec nahoru za přístup, že Vám není lhostejné, co tu ženské psaly přede mnou. Díky tomu držím v rukou vylepšenou verzi, a až na několik drobností, uvedených v mínuskách, jsou to parádní business karty. Takové to staré, že karty se hrajou jen po hospodách je už zastaralé tvrzení a Vaše karty jsou toho dokladem :).
klad Karty mají rozměry klasických hracích karet na Mariáš a Prší, a dají se takto i využít
klad Dobře vybrané fotky - přirozeně nabádají k zamyšlení nad cenou svého hmotneho i nehmotneho majetku.
klad Oceňuji, že jste nezapomněli na kryptoměny. Jen bych smazala z příkladu RIPPLE (ripple už se netrejduje) a nestyděla bych se tam místo něj napsat klidně radši $DOGE :-)Příp. to vše zasunout pod Bitcoin a altcoiny ;-).
klad Zábava i užitek v jednom! Pěkné byznys motivy.
klad Při využití na karetní hru je symbol 'káry' (modrý kosočtverec) jinak velký než srdce, piky a trefy.
klad Nedůsledný přepis návodu do češtiny - např. 'aplikaci, ve kteréM můžete' ' má být 've které můžete' (ta aplikace -: rod ženský)
klad Možná bych použila jiný inkoust nebo jiný papír - tato dvojice materiálů si moc nesedla (potisk se rychle odře) nebo ještě přelakovat něčím.
příloha
avatar
Romana
Karty Majetkové dvojče jsou zajímavou, poučnou i zábavnou hrou pro dlouhé večery. Nejenomže u nich člověk zjistí své nejrůznější hodnoty majetků, které jsou movité nebo naopak nehmotné. Zjistí také, že je vlastně bohatý a nemusí mít na kontě hromadu peněz. Bohatí můžeme být všichni a přitom bohatství může pro kohokoliv z nás znamenat něco jiné. Karty mi tak pomohly si ujasnit, jaké momentálně bohatství v životě mám a jaké majetky vlastním. Určitě bych je doporučila svým známým, ať je vyzkouší. Je to i příjemný čas strávený pro sebe a rozmýšlení o sobě, svých potřebách a hodnotách. V první chvíli, když jsem si karty do ruky vzala, nevěděla jsem, jak s nimi přesně pracovat. Ale postupně jsem si cestu k nim našla. Mají pěkné grafické zpracování. Digitální verzi jsem prozatím nezkoušela, ale ze zvědavosti ji nejspíš někdy vyzkouším.
klad zpracování
klad design
klad forma karet
klad návod jak s nimi pracovat
avatar
Markéta
Zpočátku mohou karty působit složitě, ale když si člověk pročte pravidla a koukne na stránky značky, dost se toho dozví. Ve finále karty slouží jako skvělý ukazatel nejen toho, kolik člověk vlastní peněz a hmotných věcí, ale i těch nehmotných, na které se často zapomíná. Hrozně se mi líbí ten nápad, určitě je užitečné vědět, co vše člověk má a na co se může spolehnout. Navíc je super, že se karty dají využít i ke klasickému hraní her.
klad Nápad
klad Design
klad Užitečnost
klad Vše je super
příloha
avatar
Martina
Přiznám se, že jsem očekávala asi něco jiného. Doufala jsem, že to bude něco, na čem svým čerstvě dospělým dětem demonstruji, co je to majetek a jak vlastnictví zavazuje. Tento cíl lze splnit, ale je třeba být kreativnější, než jsem předpokládala, a udělat to bez karet, by bylo možná jednodušší. Jsou tam i věci, se kterými nelze souhlasit. Copak můžete vlastnit lidi, jako to uvádí žaludská 7? Nejsme o nějaké to století jinde? Nebo tajemství? To je buď dobré si chránit, abychom se ochránili, nebo zneužít to cizí, abychom se obohatili. Co z toho je onen zamýšlený majetek? A bezpečnostní schránku? Ta je dobrá, ale nevlastníte ji, ta je v sejfu v bance. Vlastníte to, co je uvnitř, ale to je na jiných kartách... Jindy se zas majetky překrývají - proč jsou zvlášť cenné papíry a akcie, podíly, firmy? Když karty fyzicky vyplníte, uložte je do bezpečnostní schránky, aby když se s vámi něco stane, měly oprávněné osoby přehled, co kde je, jinak může být provedeno klasické kouzlo zmizení.
klad Samotný nápad udělat pro lajky přehled toho, co může mít v životě hodnotu.
klad Za digitální verzi se platí půlroční poplatek.elektro
klad Když si fyzicky popíšu jednotlivé karty, težko pak s nimu budu hrát některou z karetních her, protože spoluhráči mohou poznat, co mám v ruce.
příloha
avatar
Kateřina
Karty Majetkové dvojče jsou zajímavý způsob, jak si utřídit, co vlastně všechno člověk má. Karty jsou velikosti klasických hracích karet a mají i běžné označení , takže se dají i jako běžné karty využít. Mají obal a pěknou grafiku. Ze zadní strany karet si můžete psát své poznámky a poznatky. Je tam mnoho druhů majetku, který jsem brala jako samozřejmost a svým způsobem mi to otevřelo oči. Chybí mi u karet návod, který je potřeba najít na internetu.
klad Cestovní balení
klad Provedení
klad Využití jako běžné karty
klad Bez návodu
avatar
Adéla
Karty jsme využili v pracovním týmu, kde se každý z nás zamyslel nad vylosovanou kartou. Bylo to krásné odlehčení rána, netradiční povídání si o tom, co je pro koho důležité a jak má každý z nás jiný pohled na jednotlivé druhy majetku. Časem je vytáhneme znovu, mají široké využití.
klad Kvalitní zpracování
klad Nápaditost
klad Široké zaměření
klad Člověka donutily zamyslet se
klad Je mi líto do nich psát :-)
příloha
avatar
Jarmila
Upřímně jsem nevěděla, co mám od karet očekávat a příjemně mě překvapily. Rozhodně jsou určeny pro ty, kteří mají zájem pracovat na sobě, svém životě, svých financích a také na rozvoji všech svých schopností a kompetencí... Karty mi otevřely nový pohled na vnímání majetku, a to jak abstraktního, tak konkrétního. Vhodné na rozvoj fantazie a podporu finanční gramotnosti.
klad originalita tvůrců
klad designová stránka produktu
klad nápad
klad inspirace
klad možnost osobního růstu
klad nic jsem nezaznamenala
příloha
avatar
Enid
Hrála jsem, ale moc nejsou jasná pravidla. Internetovou verzi jsem nezkoušel a.tedy nemohu posoudit. Karty bych ale rozhodně nepoužila pro mladší ročníky, protože by to nepochopili. Kvalita karet je dobrá, hůř se na ně píše. Obrázky jsou hůř rozeznatelne
klad Kvalita
klad Nic
avatar
Léňa
Karty mě celkem zklamaly. Myslela jsem si, že tvůrci vymysleli nějakou hru, která bude pomáhat k lepší finanční gramotnosti, kdy se hráči zamýšlí nad svým majetkem, zda dobře investují své peníze. Autoři ale zůstali řekněme u prvního kroku - přehled. Do tabulky si totiž napíšete, co všechno z karet v běžném životě využíváte a co byste případně někomu doporučili. Bylo by fajn, kdyby se s tím dalo dále nějak pracovat. Kdyby tvůrci na karty nedoplnili speciální znaky (A,J,Q,K...), byla by hra nepoužitelná. Co se mi ale líbí, je zajímavá grafika.
klad Dají se hrát různé karetní hry, jako je prší, válka, kent apod.
klad Pěkná grafika.
klad Čekala jsem větší aktivitu týkající se názvu hry.
klad Nijak nepomáhá k lepší finanční gramotnosti
avatar
Adéla
Karty vypadají opravdu zajímavě, jen je potřeba se v nich nejprve opravdu zorientovat a pochopit, jak s nimi pracovat. Digitální verzi jsem zatím nezkoušela, ta papírová mi ale určitě bude vyhovovat více. Líbí se mi, že se karty dají využít i na obyčejné hraní při odpočinku a ne jen na přemýšlení. Karty jsou hezký zpracované a mají krásné obrázky, které vystihují, co je na kartičce napsáno. Ke správnému pochopení karet je potřeba si dohledat popis z internetu, návod na obalu nestačí.
klad Vzhled
klad Více využití
klad Musí se opravdu správně pochopit
příloha
avatar
Soňa
Karty Majetkové dvojče jsou zajímavé tím, že se díky nim dozvídám a uvědomuji, co všechno mám a co ještě potřebuji ke splnění svých snů. Na zadní stranu jednotlivé karty lze zaznamenat, jestli ten daný majetek vlastním a připsat hodnotu toho majetku. Na webu PROTWIN toto vše usnadňuje appka, do které lze veškeré majetkové vztahy zapisovat. Takže je prima, že máte 2 způsoby, jak se ve svém majetku orientovat, a tím se tak zamyslet nad tím, co pro vás váš majetek znamená a jak s ním chcete naložit v budoucnosti, případně komu jej odkážete.
klad pěkný design karet
klad možné využití k dalším karetním hrám
klad reálná hra o přehledu vašeho majetku
klad možnost hrát on-line přes appku
klad přesnější návod ke hře mi chybí
příloha
avatar
Katarína
Karty majú veľmi pekne obrázky respektíve fotky, co beriem za ich veľké plus. Taktiež sa mi páči, že je odkaz na stránku kde sa dá nájsť viacero hier s týmito kartami, keďže to nie sú klasické žolíkové karty, aj keď tak na prvý pohľad vyzerajú. Paci sa mi, že karty môžu naučiť I finančnej gramotnosti, čo považujem za veľké plus. Ide o také vzdelávanie a hranie sa v jednom. Karty mi prišli tak trocha zožuvan~, čo beriem za mínus.
klad Obrázky
klad Klasické karty
klad Cena
klad Pri doprave sa krabička pokrčila
příloha příloha příloha
avatar
Žaneta
Trochu mě mrzí, že kompletní návod, jak s kartami pracovat, není přímo v balíčku. O něco podrobnější popis je na webu, ale i tam postrádám informace například o archetypech, možné vizuální příklady, jak lze zaznamenávat na zadní stranu karet. Pokud bych na zadní stranu začala psát, byly by karty „cinknuté“ a tudíž pro karetní hry nepoužitelné. U některých karet bych velmi ocenila i jejich podrobnější popis: Co je sociální kredit? Patenty? Značky? Některé majetky mi přišly samozřejmé, u jiných mě překvapilo, že se za majetek vůbec považují, ač při zamyšlení tomu skutečně tak je. Nevím ale, jak si mám spočítat celkovou hodnotu majetku. Jen podle rozdělení do hromádek vím, že převažuje hromádka toho, co vlastním a jaký jsem archetyp. Jedná se o zajímavý nápad, myšlenku. Mě osobně karty nikterak nezaujaly, čekala jsem od nich více. Nepřekvapí, neurazí.
klad přehledný soupis majetku
klad graficky dobře zpracované
klad udělají představu o svém majetku i o tom, co vše majetek je
klad uvědomění si, co máme a co ne
klad strohý návod u karet, ze kterého jsem nepochopila skoro nic
klad některé pojmy pro mě abstraktní, ocenila bych podkategorie či vysvětlení například v rozsáhlejším návodu u karet
klad cena se mi zdá vysoká
klad jednorázové použití karet při zápisu na jejich zadní kartu
klad žádné rady týkající se hospodaření s majetkem, pouze soupis
příloha příloha
Zobrazit více recenzí