Vybraní kutilové otestovali práci s křížovým laserem Bosch UniversalLevel 360. Podívejte se na jejich fotky a videa z testování

image
otestováno
Počet recenzí
19
jak jste hodnotili
5
15x
4
3x
3
1x
2
1
doporučuje
95 %
Testováno v období
od 18. 5. 2021
do 22. 6. 2021

Křížový laser Bosch UniversalLevel 360 - Sada Premium    

Plánujete kreativní obkladačskou práci? Chcete vyrovnat objekty jako police a obrazy na stejnou úroveň? Pusťte se do toho a popusťte uzdu své kreativitě.

UniversalLevel 360 je křížový laser, který propojuje přesnost, všestrannost a komfort. Je vybaven 360° vodorovnou čárou, která slouží pro přesné vyrovnání celé místnosti a zelené laserové čáry zajistí až čtyřikrát lepší viditelnost navzdory jasnému světlu.

Přesné a jasně viditelné laserové čáry s přesností ±0,4 mm/m. Vyrovnávat poličky a obrázky bude nyní hračka.


Více informací o produktu najdete TADY.Chcete se podívat na testovací výzvu v dílu „Eva testuje“? Archiv najdete na stránkách iprima.cz.


A pokud vás testování produktů baví, více testovacích výzev najdete na webu www.testuj.to.

Hodnocení
19
avatar
Lucie
Ocenili jsme vše, co laser nabízí. 360° oceníte při věšení obrazů na protilehlé stěny ( odpadá zdlouhavé doměřování výšek rovin). Zelený paprsek je dobře viditelný za denního svitu a je příjemný pro oči. Stativ dodaný k laseru je stabilní a díky rychloupínání odpadá složité hledání místa kam laser umístit. Je stabilní na jakémkoli povrchu.Využili jsme díky schodišti i zaměření úhlů. Instalace dekorativních lišt a garnýží laser hodně ulehčí, namalovat linku 10 cm pod stropem je mnohem menší námaha.
klad Rychlost provozuschopnosti ( lze počítat na vtařiny)
klad 360° laser
klad Zelený paprsek příjemný pro oči
klad Operační čas uváděný výrobcem ( min 4h) byl kratší
příloha

Přílohy

IMG_2376.MOV
avatar
michal
Dobrý den Křížových laser je opravdu veliký pomocník na stavbě . Jednoduše a rychle se kompletuje a manipulace s nim je opravdu jednoduchá . Vše je přehledné a krásně viditelné . Laser je vidět a při světlejším a prašném prostředí. Za mě je tento produkt skvělý pro toho kdo chce mít všechno rychle a přesně
klad Jednoduchý
klad Přesný
klad Pěkný desing
klad Viditelný
klad Vše je perfektní
příloha příloha příloha

Přílohy

IMG_9571.MOV
avatar
Václav
S laserem jsem byl celkově spokojený, jedná se o kvalitní laser od renovované firmy. Obsluha je velice snadná pro kohokoliv. Dá se využít prakticky na cokoliv od poliček až po různé stavby zdí. Videlnost laserové čáry je dostačující. Složení je jednoduché a naučit se s tím zvládne každý průměrně zručný člověk
klad Rychlost nivelace
klad Hmotnost
klad Žádné není
příloha příloha příloha
avatar
Milena
Křížový laser UniversalLevel 360 v základním balení obsahuje: obal na samotný laser, masivní stativ - výška 55 - cca 155 cm, držák na přidělání ke stolu nebo k profilu - například na sádrokarton, 4 x baterii. Samonivelace je velmi rychlá, cca do 5 sekund. Lehce se ovládá jednou rukou. Paprsek 360 je umístěn cca 11 cm od spodní hrany. Zelený paprsek je v porovnání se starším typem (PPL 360 s červeným laserem) znatelně viditelnější i za denního světla. Naklonění mimo rozsah samonivelace je indikováno blikajícím paprskem. Ve speciálním módu je možné, aby paprsek svítil i po naklonění mimo osu - vhodné např. pro označení roviny pro schody.
klad Zelený laser - viditelný i za denního světla
klad kvalitní taštička na laser
klad Výdrž zařízení
klad Stabilní a lehce ovladatelný stativ
klad Kvalitní provedení
klad žádný jsem nenašla
příloha příloha příloha příloha
avatar
Josef
Křížový laser jsem využil pro pověšení čtyř fotek na zeď a musím říci, že to bylo opravdu snadné a rychlé. Celý výrobek je velmi kvalitně zpracován. Stativ je stabilní a dobře se nastavuje potřebná výška. Zde bych ocenil, kdyby stativ dosáhl alespoň do výšky 2m. Po hrubém vyrovnání se provede samonivelace a během několika vteřin máte dokonale svislé a vodorovné linie, podle kterých můžete vše srovnat a rozměřit. Tím, že je laser na stativu a celou dobu vám promítá vodorovnou a svislou čáru na zeď, tak máte volné ruce a můžete v klidu rozměřovat pozici obrazů. Už si nedokážu představit vyrovnávání obrazů a polic se starou vodováhou, nyní pouze laser od Bosch.
klad kvalita zpracování
klad stabilita stativu
klad viditelnost čar
klad samonivelace
klad jednoduché ovládání
klad volné ruce při rozměřování
klad přesnost
klad malá výška stativu
příloha

Přílohy

Bosch.mov
avatar
Jaroslav
V porovnani se starsim laserem je viditelnejsi cara Obsluha je velmi snadna, zvladne ji i bezny uzivatel Vyhodou je 360 stupnove svetlo Nizka hmotnost Nevyhoda je ze v baleni chybi kufrik do ktereho by se dali umistit veskere soucasti baleni Stativ ma jednoduchou obsluhu
klad Jednoduchá obsluha
klad Vysoký dosvit i za svetla
klad Chybi kufrik na veskere prislusenstvi
příloha příloha příloha příloha příloha

Přílohy

IMG_0291.MOV
avatar
Michal
Značka Bosch má velmi kvalitní zpracování a to se projevilo i u tohoto cenově dostupného laseru. Zelený paprsek je velmi dobře vidět i na denním světle. Obsluha velmi snadná a laser je připraven k použití během par vterin. Paprsek má výbornou ostrost i na delší vzdálenost a oproti levnějším značkám nemá tak velkou odchylku v měření. K laseru dosel i vysouvací stojan pro měření ve vyšších místech což velmi oceňuji. Vzhledem k tomu, ze je vcelku malý tak neni náročný na přepravu a vejde se ke kazdemu naradi, které člověk potřebuje k praci. Neni nijak těžký, takže přesun zvládne kazdy. Nevede od nej žádný nabíjecí kabel, který by se Vám při praci pletl či různě zámotaval při přenosu nebo jiné manipulaci s laserem. Jako skoda mne přijde, ze v sobě nemá zabudovanou nabíjecí baterii, tudíž potřebujete baterky a musíte myslet mít sebou i náhradní, pro pripad ze by se nynější vybily. Tohle bych videl jako jeho slabe místo. Za velmi prijemne peníze je to vsetrany pomocník pro domácí kutili.
klad Odolnost
klad Videlnost
klad Presnost
klad Snadná manipulace
klad Nutnost baterii
klad Nemá nabíjecí baterii v sobě
příloha

Přílohy

IMG_2962.MOV
avatar
Zdeňka
Obsluha a sestavení přístroje je jednoduché. Zpracování přístroje bez vad. Samonivelace je svižná. Přístroj je přesný i pro profesionální použití. Hmotnost kompletu je bez výhrad. Plus za univerzální držák k uchycení bez stativu. Viditelnost čáry v ostřejším světle velice špatná, ne-li vůbec žádná. Na držáku laseru není základní stupnice pro nastavení úhlů, což je docela zásadní. V sadě chybí brýle pro viditelnost paprsku ve více osvětleném prostředí. Chybí jakákoliv brašna či kufřík pro uložení celého kompletu.
klad jednoduchá obsluha
klad univerzální držák
klad kvalita výrobku
klad velice špatná viditelnost ve více osvětleném prostoru
klad absence základní stupnice úhlů na držáku
klad není obal na celou sadu
klad chybí brýle pro lepší viditelnost paprsku
příloha příloha příloha

Přílohy

Video Bosch.mp4
avatar
Petra
Křížový laser od firmy BOSCH je skvělým pomocníkem. Jednoduše se sestaví a uvede do provozu. Navíc je lehký, což usnadňuje manipulaci s ním. Zvládne to úplně každý. Má široké spektrum využití, od jednoduchých maličkostí jako je označení roviny pro vyvrtání poličky po srovnání půdy na bazén. Práce s laserem je rychlá a velmi přesná. Výrobce uvádí přesnost 0,4mm/m a to je prostě paráda. Laser má jasně zelenou barvu, která je uvnitř i venku hezky vidět. Paprsek je možné nastavit do horizontální, vertikální nebo kombinované polohy. Práci také usnadní stativ, který je součástí balení a jehož instalace je také velmi jednoduchá (navíc má na sobě vodováhu, abyste věděli, že stojí rovně). V balení jsou mimochodem také baterky do laseru, což je super.
klad Přesnost
klad Snadné použití
klad Lehký přístroj
klad Baterie součástí balení
klad Dobrá viditelnost čar
klad Sativ
klad mnohem přesnější než vodováha
klad Návod k použití je zbytečně složitý
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Patrik
Musím se předem omluvit na testování se měl málo času . Byl sem skoro 3 týdny mimo domov. Laser se mě celkově velice líbil. Jednoduchá obsluha dá se sním pracovat i bez přečtení návodu. Zelená barva paprsku je daleko víc viditelná než červená i tak ale za denní ho světla viditelnost nic moc. Velice mě bavil jak stavit tak držák na různé předměty laser jde používat opravdu snad všude a na malých stísněných prostorech. Podle mých testů velká přesnost. Rychlá stabilizace. Pro domácí kutily hodně velký pomocník
klad Zelený paprsek laseru
klad Stativ
klad Připevňovací držák
klad Lehká obsluha
klad Rychlá stabilizace
klad Velká přesnost
klad Za denního světla špatná viditelnost paprsku
klad Nemá žádný kufr kvůli skladování a převážení
příloha příloha příloha příloha příloha příloha

Přílohy

IMG_5510.MOV
avatar
Juliana
Měla jsem tu možnost otestovat tento úžasný křížový laser od značky Bosch. Obsluha je velmi jednoduchá zvládne ji i žena ?. Balení obsahuje: ✨ Hliníkový stativ 1,5 m ✨ Univerzální držák ✨ Ochranné pouzdro ✨ 4x baterie 1,5 V LR6 (AA) Pokud plánujete rekonstrukci bytu/domu ráda vám ho doporučím. Hodí se jak na obkladačskou práci, tak i na vyrovnání polic a obrazů do stejné úrovně. Přesnost laseru je vynikající ➡️ ± 0,4 mm/m ❗ Samonivelační projekce laserové čáry v úhlu 360° vodorovně a 120° svisle umožňuje komfortní a velmi rychlé vyrovnání. Díky zelenému laseru je viditelnost i při jasném světle (v místnostech) . Díky funkci náklonu vám také umožní práci s diagonálními liniemi. Jedinou nevýhodou je, že laser nelze použít venku na přímém slunci (špatná viditelnost).
klad Jednoduchá obsluha
klad Vysoká přesnost
klad Zelený laser
klad Nelze pouzit na primem slunci (venku) - špatná viditelnost
příloha příloha
avatar
Pavla
V rámci spolupráce s Testuj.to a Bosch jsme dostali k testování křížový laser Universal Level 360. Využili jsme jej k přesnému zaměření držáku na televizi. Výhodou tohoto produktu je snadná manipulace, rozložení stojanu a montáž samotného laseru. Gyroskop pracuje rychle, vyrovnání paprsku je téměř okamžité. Zelený laserový paprsek, je mnohem lépe viditelnější než paprsek červený. Tento produkt a značku považuji za velmi kvalitní a proto bych ho doporučil všem.
klad velikost balení
klad zelený paprsek
klad rychlost samonivelace
klad nemám výhrady
příloha

Přílohy

Promo Bosch.mp4
avatar
Vojta
Jedná se o velice schopného pomocníka u kterého zvládne obsluhu opravdu každý. Dosah čar je až 24 m což je naprosto dostačující a při váze necelých půl kilogramu je s přístrojem radost pracovat. Doba samonivelaca je v podstatě okamžitá a tak nijak nezdržuje od práce. Zelený paprsek je suprově viditelný.V balení nalezneme samotný měřič, obal, teleskopický držák s širokým množstvím nastavení dále klipsnu pro uchycení, kde nám teleskop nepostačí a velice chválím za přiložené baterie díky kterým můžu pristroj hned použít. Měřák používám hlavně na stavbě ale už se v rodině užil i při malování nebo vrtání polic. Mohu vřele doporučit
klad Přesnost
klad Rychlost
klad Kompaktnost
klad Bohaté vybavení
klad Nenašel jsem nic co by mi na něm vadilo nebo chybělo
příloha příloha příloha příloha
avatar
Michaela
S produktom som naprosto spokojná. V balení je nastaviteľný statív, púzdro a laser. Do lasera idú tuškové batérie. Premietanie 360° vodorovnej čiary, 2 zvislých línií a spodného nulového bodu. Čiary je krásne vidieť aj za denného svetla. Ich farba je zelena. Mne pomohol skvele pri montovaní obrazov a zrkadla ale určite využijem aj pri prerábaní domčeka a umiestnení zásuviek alebo vypínačov. Môžem len doporučiť.
klad Ľahký a skladny
klad Viditeľnosť lúčov lasera
klad Uhlopriečne čiary lasera
klad Nemám čo vytknúť
příloha příloha příloha

Přílohy

IMG_0911.MP4
avatar
Silvie
Obsluha laseru je velmi jednoduchá, intuitivní. Samonivelace je rychlá. Laser je 360 stupňový, takže krásně a velmi rychle jsme si zkontrolovali výšku v celé místnosti. Zelený paprsek s dalekým dosahem (až 24 m) je opravdu dobře viditelný na denním světle. Provedení laseru je velmi kvalitní a z odolného materiálu. Součástí balení Premium je dále stativ, univerzální držák, obal na laser a baterie. Stativ je lehký, hliníkový a má gumové kloubové nožičky, které dobře kopírují terén. Kromě navýšení nožiček je stativ i výsuvný. Laser je trochu těžší, pozor tedy na upevňování pomocí univerzálního držáku (tedy aby opora, na kterou je laser upevňován, byla pevná). Pomocí vypnutí funkce samonivelace lze s laserem pracovat i ve sklonu (např. pro kontrolu sklonu schodiště). S laserem jsme moc spokojení a určitě jej doporučujeme. Kdybychom jej měli dříve, urychlili bychom si spoustu práce (např. měření vágrysu).
klad kvalitní a odolné provedení laseru
klad viditelnost
klad kvalitní stativ
klad osvětlení 360 stupňů
klad funkce pro kontrolu sklonu
klad laser je těžší, pozor na upevňování pomocí univerzálního držáku
příloha příloha příloha
avatar
Jitka
V balení je vlastní laser, trojnožka, držák a baterie. Pro použití stačí vložit baterie, laser zasunout do stojanu, nastavit a fixovat trojnožku, kterou lze dobře vyrovnat i velké nerovnosti. Na ty menší jsou k dispozici čepy se svěrnými šrouby a integrovaná vodováha. Výšku lze přesně nastavit výsuvným teleskopem se svěrným šroubem. Pouze je škoda, že převod není samosvorný a po jeho uvolnění laser sám sjede až dolů. Laser umožňuje celkem tři režimy a to 360° horizontálně, 120° svisle a kombinaci. Díky rozsahu 360° lze při instalaci zásuvek nebo vypínačů snadno dodržet stejnou výšku. Výkon laseru je naprosto dostatečný pro práci v interiéru za jakéhokoliv osvětlení a v exteriéru spíše mimo přímé sluneční osvětlení. Laser najde uplatnění u profesionálů i kutilů. Především ve složitých prostorech, kde je těžké se pro klasické měření chytit něčeho rovného, dokáže laser z téměř nemožného udělat snadnou činnost a místo ztrácení času se zdlouhavým měřením se lze věnovat vlastní montáži.
klad Dlouhé teleskopické nohy trojnožky
klad Teleskop s klikou pro nastavení výška
klad Rozsah 360°
klad Převod teleskopu není samosvorný
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Tina
Obsluha křížového laseru universallevel 360 je velmi snadná a zvládne jí opravdu každý. Pro domácí použití, což je v našem případě panelákový byt je zcela dostačující. Kvalita provedení je výborná. V bytě nebyl žádný problém s viditelností čáry ani s její tloušťkou. Balení obsahovalo laser, stativ, pouzdro, univerzální držák a jako velké plus i baterky. Doba samonivelace je cca 5vteřin. Laser včetně stativu je lehký a přenášení tak nečiní žádný problém. Svým známým i všem ostatním bychom tento výrobek určitě doporučili.
klad váha
klad přesnost
klad obsah balení
klad možnost nastavení pod úhlem
klad doba samonivelace
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Aneta
Křížový laser UniversalLevel 360 od Bosch mě zaujal hned na první pohled svou velmi kvalitní konstrukcí. Obsluha je velmi snadná a intuitivní a zvládne s ním pracovat i žena. Je perfektní na přesné umístění obkladaček, zásuvek či obrazů. Měří na milimetr přesně a laserové čáry jsou viditelné i za prudkého slunce.
klad přesnost
klad konstrukce
klad viditelnost
klad .nic
příloha
avatar
Gabriela
Křížový laser Universal Level 360 je vážně nápomocen v každém věku. Obsluha je velice jednoduchá, nic složitého na sestavení a ovládání, použít můžete ve 3 velikostech a do jakého zrovna úhlu potřebujete, tohle je velká výhoda. Kvalita je na vysokém místě což u stavebních dělníků bude hlavní plus, malinko horší je to s laserovou čarou, kdy v uzavřené místnosti v domě nebo v novostavbě kde už je místnost uzavřena jde čára krasně vidět, horší viditelnost je na hole stavbě kde se třeba vyzdívají příčky ( vyzkoušeno za slunečného dne) , balení obsahuje samotný laser + jeho pouzdro, stojan zabalený v bublinkové folii a držák s návodem, přesnost je až neuvěřitelná a přesná a laser se načte cca do 4 sekund. Jeho hmotnost může mít cca 3-4 kg a po složení je lehký. Všem co miluji přesnost doporučuji, je to velká pomoc hlavně pro ty co rádi při své práci experimentuji.
klad Přesnost
klad Kvalita
klad Lehkost
klad Vyváženost
klad Manipulace
klad 3 volitelné výšky
klad Úhel nastavení laserové výšky
klad VIDITELNOST ČÁRY V HRUBÉ STAVBĚ ZA SLUNEČNÉHO DNE ( volný prostor bez střechy)
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha

Přílohy

1622780235018.mp4